VaavTv1

Rusya Alkol Fiyatları

Rusya soğuk bir ülke olmasından dolayı çok fazla içki ve alkollü içecek tüketildiği inanışı hâkimdir. Rusya alkol fiyatları araştırılırken bazı karşılaştırmalar yapılmıştır. Pandemi sürecine kadar Rusya 1950 yılından bu yana daha az alkol tüketmekteydi. Fakat Rusya pandemi ile alkol tüketimini artırmıştır. Fakat Rusya sadece tüketen bir ülke değil aynı zamanda üreten bir ülkedir.  Rusya tükettiği kadar üretmektedir. Fakat gerek iklim şartları gerekse konumu itibari ile ticaret oranı istenilen seğmenlere çıkamamıştır.  Verimsiz toprakları yüzünden yiyecek içecek sektöründe sadeve %6,5 büyüme gerçekleştirmiştir. Bu durum sonucunda alkol fiyatlıları artmıştır. Dolaysıyla bu ülkedeki alkol fiyatları ise merak edilir. Rusya artış göstermiş alkol fiyatları ise oldukça şaşırtıcıdır. En yüksek fiyata sahip Chivas Regal viskinin fiyatı ise 38 TL’dir.

Rus Birası

Rusya’nın içki kültürüne dair basmakalıp bakış açısı votka ve viskiye dayanıyor. Gerçek votka geleneksel Rus kültürünün büyük bir parçası olsa da diğer içecekler Rusya’da daha popüler hale gelen bir alkol var. Bira tüketimi oldukça artışta. Bütün bildiğiniz biraları unutun çünkü Rus birası gerçekten oldukça farklı. Kadehleri kırdıracak kadar lezzetli olduğu söyleniyor. Her Rusya vatandaşı yıllık 57 litre bira tükettiği söyleniyor. Rusya alkol fiyatları sebebinden bu sayının giderek artacağı düşünülmektedir. Rus birası, ilerleyen dönemlerde votka ve viski gibi popüler hale gelmesi ve dünya çapında nam yapması beklenmektedir.

Ruslar ve Alkol

Bütün Ruslar sünger gibi votka içicilerdir. Eski klişe diyor, ama bu söylem hala da geçerlidir. Moskova ve diğer şehirler minimalist kokteyl barlarla dolu ve yenilikçiler sürekli olarak butik biradan yeni tatlar icat ediyor. Bunu akılda tutarak, votkaların Rusya’nın susuzluk gidericisi olarak daha “sofistike” içkiler tarafından en üst noktadan indirildiğini düşünebilirsiniz. Ruslar alkolü seviyorlar çünkü sarhoş olmayı seviyorlar. Oldukça ucuz olan alkol sayesin sadece biraz para ödeyerek sarhoşluğun tadını çıkartabiliyorlar. Özellikle yeni tatlar denemeyi seven gençlik sayesinde farklı rus birası ortaya çıkmaktadır.

İlginizi Çekebilir  Zamlı Alkol Fiyatları 2021 - Güncel Liste

Ruslar ve alkol ayrılmaz bir ikili olduğunu düşünebilirsiniz. Evet bu konuda haklısınız. Ruslar alkolü su niyetine tüketmektedir. bu yüzden Rusya alkol fiyatları incelenmiştir. Yerli bira 6.5 TL iken su 3.5 TL’dir. Fakat su içerek soğuk Rusya ayazında ısınamazlar. Bundan dolayı Ruslar alkol tüketimi çok sever. En pahalı içki fiyatlarını öğrenmek için tıkla.

Comments (No)

Leave a Reply