VaavTv1

Martini Vermut Fiyatları – 2021 Güncel Liste

Vermut fiyatları üzerinden alınan Özel Tüketim Vergisi ve enflasyan zamları ile birlikte, 56.6046 liradan 63.1874 liraya yükseliş gösterdi. Bununla birlikte alkolde Özel Tüketim Vergisi’nin üzerinden %18 oranında Katma Değer Vergisi kesintiside yapılıyor. Alınan bu Katma Değer Vergisi miktarı ise 8,4 liradan 9,06 liraya yükseliş gösterdi.

Alkolde yapılan bu artışın vermut fiyatlarının perakende satış fiyatın da %2,5 – 3 civarında arttırabileceği de tahmin ediliyor.

Bizler ise sizin için alkol fiyatlarında yaşanan bu zamlardan sonra siz değerli okuyucularımız için güncel vermut fiyatlarını sayfamızın editörü vasıtası ile tek tek araştırılarak net ve anlaşılabilir bir liste derledik.

Hangi Vermut kaç TL (lira), fiyatı ne kadar? ücreti ne kadar?, güncel vermut ve martini fiyatları ne kadar? gibi en çok sorulan sorular hakkında en güncel ve fiyatların en son hali ile sitemizde bulabilirsiniz.  Ayrıca Carrefour Rakı Fiyatlarını buradan bulabilirsiniz.

Martini Vermut Hakkında Kısa Bilgiler

  • Martini adında bir alkollü kokteyl çeşidi de bulunmakla beraber Martini, bir vermut içki çeşididir.
  • Martini ve vermut çeşitlerinin genelde şekerli şarap tadını birazcık anımsattığı söylenmektedir.
  • Örneğin Martini Rosso; beyaz üzümden üretilen ve karamel ile karıştırılması nedeniyle hafif kırmızı bir renge sahip vermut çeşididir. Martini Bianco ise şeker tadının ağır bastığı bir vermut çeşidi olduğu söylenmektedir.  Martini Extra Dry ise meyve aromasını daha fazla hissettiren bir vermut çeşidi olduğu hakkında bilgiler mevcuttur.
  • Martini alkol oranı %20’ler civarındadır.
  • Martini kalorisi 80 mL’de 166 kaloridir.
  • Martini markası İtalya menşeisine sahiptir.

 

Fiyat listemize geçmeden önce şunu belirtmek istiyoruz ki; listemizde açıklanan fiyatlar üreten firma tarafından tavsiye edilen satış fiyatıdır. Bulunduğunuz şehirde alışveriş yaptığınız tekel bayii, bakkal market, zincir marketler, büfe yani kısacası alkol satışı yapan her yerde değişiklik gösterebilir. Fakat bu fiyat yüksek miktarlardan ziyade yüksek bir miktarda değil çok az bir miktar artış gösterir.

İlginizi Çekebilir  Zamlı Alkol Fiyatları 2021 - Güncel Liste

Vermut Fiyatları 2021 Güncel Listesi;

Vermut Fiyatları

Martini Bianco 75 cl : 115,00 TL

Martini Extra Dry 75 cl : 120,00 TL

Martini Rosso 75 cl : 115,50 TL

 

Comments (No)

Leave a Reply