VaavTv1

En Pahalı Viski Ne Kadar

Viski, arpa, mısır, çavdar ve buğday gibi çeşitli tahıllardan yapılan koyu damıtılmış bir ruhtur. Genel olarak tüketimi sık olan bu alkollü içecekte en pahalı viski konusuna geçmeden önce viski, en çok İrlanda, İskoçya, Amerika Birleşik Devletleri, Kanada ve Japonya’da olmak üzere dünya çapında damıtılır. Çok çeşitli viski stilleri vardır ve bunları düzenleyen kurallar. Kanada viskisi daha çok likör olarak bilinir. Yani viskinin markası fiyatı kadar nerede üretildiği de önemlidir. Viskinin eski adı ise ‘hayat suyu‘dur. İçeriği nedeniyle bu adı almıştır. Viski güçlü bir antibaktirel, anti toksidan özelliği olduğu gibi aynı zamanda anestezi etkisi de vardır. Peki viski fiyatları nelerdir hep birlikte öğrenelim.

Ekim ayında, tek bir şişe viski, şimdiye kadar açık artırmada satılan en pahalı şarap veya alkollü içki rekorunu alt üst etti. Macallan Fine ve Nadir 60 yaşındaki viski, 1.9 milyon dolarlık şaşırtıcı bir getiri sağladı. Rekor seviyesinde bu viski fiyatı ile fiyatı en yüksek olan viskiler kategorisine girdi.

Viskide Vergi Ne kadar?

Alkollü içecekler üzerinden vergi alımı mevcuttur. Bu yüzden 2021 viski fiyatı ile beraber özel tüketim vergisi alınan alkollü içecekler özel tüketim vergisi (ÖTV) yüzde 17,07 oranında artırıldı. Viskide vergi ne kadar oldu sorunun cevabı fiyatının yüzde 17, 07 oranındadır.

Viski Türleri ve En Pahalı Viski

Her marka kendine has bir aroma ve üretimde viski üretir. Bu durum farklılıklar gösterse bile kategorize edilmiş viski türleri mevcuttur.  Dolayısıyla en pahalı viski ile birlikte her viskinin kendine özel bir tadı ve harmanı vardır.

İlginizi Çekebilir  Migros Alkol Fiyatları 2021 - Güncel Alkol Fiyatları

Harmanlanmış Viski

Bu terim, önceden yaşlanmış çeşitli viskilerin bir karışımı olan herhangi bir viskiyi ifade eder. Tipik olarak, farklı tahıl türlerinden damıtılmış viskiler içerir. Kanada ve İrlanda viskilerinin yanı sıra viski harmanlanmış viskiler içerir. Ayrıca standart stillerin hiçbirine girmeyen viskiler için de kullanılır.

En Pahalı Visk

Bourbon Viski

Bu tarz yalnızca Amerika’da yapılabilir ve en katı düzenlemelerden bazılarına sahiptir. Kuralına göre yüzde 51 en az mısır olmalı, kömürleşmiş meşe fıçılarda yaşlandırılmalıdır. Çoğu burbon sağlam bir tada sahip olsa da tadı değişir.

Eğer bir market veya alkol bayi üzerinden alabileceğiniz en pahalı viski ne kadar diye sorarsanız 70 lik Chivas Regal 25 İskoç Viskisi  2.700,00 TL’dır ve genellikle her yerde bulunmaz.

Ayrıca 2021’de alkole ne kadar zam geldi öğrenmek için tıkla

 

Comments (No)

Leave a Reply