VaavTv1

En Pahalı İçki Ne Kadar?

Dünyada ve ülkemizde en pahalı içki çeşitleri değerlendirilirken çeşitli içki çeşitleri vardır. Bazıları her yıl düzenlenen özel tanıtımlar ile tanıtılır. Çoğu market raflarında yerini almaz. Sadece özel davetlilere tattırılır ve özel olarak satışa çıkar. Bazı içkiler ise yıllanır ve açık artırma ile satılır. Farklı rekorlarda ve farklı kategorilerde fiyat bakımından oldukça pahalı unvanını almış alkoller bulunur.  Ülkemizde ise bulunan bazı pahalı alkoller vardır. Bunları özel yerlerden temin edebilirsiniz. Dünyanın en pahalı ve en kaliteli içkiler kategorisine giren ise Tequila Ley 925’tir. Bu marka en pahalı tekila markası grubudur. Değeri de tam üç buçuk milyon Amerikan doları. Bu pahalı alkol elmaslar ile süslenmiş şişelerde satışa çıkar.

Üretimdeki Olan En Pahalı İçkiler

Özel seri olarak sunulmayan, bedeli ödendiği zaman birçok insanın ulaşabileceği bazı alkoller mevcuttur. Bu alkoller özel olarak hazırlanır ve müşterisi ile buluşur.  Üretimde olan yüksek fiyatlı içkiler açık artırma ile satılmaz, koleksiyon değildir sadece fiyat olarak pahalıdır. Bunların başında Belçika birası gelir. Vieille Bon Secours Ale de ismindeki özel bira internet üzerinden satışa çıkıyor. Satılan her bira önceden demlenmiştir. Boyutu çok büyüktür ve özel bir kargo ile gelir. Fiyatı ise 1200 dolardır.

Belçika birası büyük bir şişede sunulurken bu viski sadece bir bardak fiyatı bile oldukça pahalı. Sadece tek bir bardağı, 14 bin dolardır. İşte bu özel viskinin ismi Winston Kokteyl’dir.

Bu içki ise sadece fiyat olarak pahalı değildir aynı zamanda bulunması oldukça zordur. İngiltere’nin bağımsızlığının 50 yıl dönümü şerefine sadece 17 tane üretilmiştir. Legact by Angostura ismindeki bu rom ufak şişesine rağmen 25 bin dolardır.

Bu şampanya özel veya nadir değildir. Ücretini ödediğiniz zaman herkese servis edilmektedir. Bu şampanya özel bir konsepte sahiptir. 30 litrelik bir şişede sunulur. Bu içkinin ismi ise Brignan Midas’dır. Bu şampanyanın bu fiyatı ise en pahalı içki kategorisine sokmuştur 215.000 dolardır. Fiyatının bu kadar yüksek olmasının nedeni tadıdır.

İlginizi Çekebilir  Zamlı Yeni Rakı Fiyatları 2021 - Güncel Liste

Marketteki En pahalı İçki

Standart bir marketteki en pahalı içki 300 lük Jack Daniels’dır. Tadını seven kişilerin sık tercihi olan bu içkinin fiyatı ise 660 Tl’dır.

Ayrıca pahalı viski fiyatını da öğrenmek için tıkla

Ayrıca dünyanın maliyeti en yüksek 10 içkisini öğrenmek için tıkla

Comments (No)

Leave a Reply