Duty Free Alkol Fiyatları

Duty Free alkol fiyatları; vergiden muaf tutulmuş haldedir. Yani; Duty Free mağazalarından alkol satın alırken, yurt içinde satılan alkol fiyatlarının çok daha altında bir ücret ödeyebilirsiniz. Duty Free alışveriş, vergi eklenmemiş fiyatlar üzerinden satın almak demektir.

Duty Free alkol satın alabileceğiniz mağazalara yurt dışı dönüşlerinizde ya da yurt dışı seyahatlerinizde uğrayabilir; ucuz fiyatlı alkol satın alabilirsiniz. Fakat bu alışverişi gerçekleştirirken; kasada pasaportunuzu göstermeniz mutlaka gereklidir. Pasaportu bulunmayan kişiler; kesinlikle Duty Free alkol fiyatları düşüklüğünden yararlanamamaktadır.

Duty Free alkol satışlarının yanı sıra, birçok ürünü de bünyesinde bulundurmaktadır. Duty Free mağazaların genelinde; tütün ürünleri, çikolata çeşitleri, parfüm, saat modelleri, hediyelik eşyalar ve yabancı – yerli birçok içki türü de satılmaktadır. Duty Free mağazalarının en büyük özelliği ve tercih edilme nedeni; vergiden muaf tutulması ve Katma Değer Vergisi ( KDV ) ve Özel Tüketim Vergisi ( ÖTV ) eklenmemiş bir şekilde ürün fiyatlarının belirlenmesidir. Bu mağazalarda satılan ürünler ve duty free alkol fiyatları; Türkiye’de satışta olan ve vergi uygulanmış alkollerden çok daha ucuz fiyattadır.

Daha ucuz olmasından dolayı; duty free mağazalar genellikle yerli – yabancı kişiler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Elbette şunu belirtmekte fayda var; ürünlerin düşük fiyatlara sahip olması; sınırsız bir şekilde alınabileceğini göstermiyor. Ülkeden ülkeye ve hatta havaalanından havaalanına değişiklik gösterse de; genel olarak bütün alanlarda bir takım kısıtlamalar ve kurallar bulunuyor.

Duty Free alkol fiyatları konusunda ve diğer tüm ürünlerde bilmeniz gereken en önemli husus ise; bazı ülkelerde Duty Free mağazalarının sanıldığı kadar ucuz ürünler satmayışıdır. Bu nedenle satın almayı düşündüğünüz ürünlerin ve satın alacağınız mağazanın fiyat listesini bilmeniz gerekmektedir. Bugün sizler için bu içeriğimizde Duty Free alkol fiyatları konusuna değinecek, içeriğimizin sonlarına doğru ise; Duty Free alkol fiyatları listesi ekleyeceğiz.

İçerik

İlginizi Çekebilir  Kıbrıs Alkol Fiyatları

Duty Free Mağaza Nedir?

Duty Free alkol fiyatları konusunda genellikle oldukça cazip olsa da; alkollü içeceklerin yanı sıra, bünyesinde birçok farklı ürün de bulundurmaktadır. Duty Free mağazalar; yurt dışına çıkan ya da yurt dışından dönen kişilerin pasaportlarını göstererek ucuz alışveriş yapmalarını sağlayan mağazalardır.

Buna ek olarak; kendi ülkesinde fiyat bakımından çok daha pahalı ürünleri ya da kendi ülkesinde herhangi bir yerde satılmayan ürünleri daha ucuz ve avantajlı olmasından dolayı; birçok kişi pasaport göstererek bu noktalardan alışveriş yaparak; ülkelerine götürmektedir. Duty free alkol fiyatları; Türkiye’de bulunan alkol satış noktaları ile kıyaslandığında, ortaya çok daha cazip fiyatlar çıkabilmektedir. Fakat bu konuda bilmeniz gerekir ki; Duty free mağazalardan alkol almanın da belirli bir sınırlandırması vardır. Örneğin; 3 şişeden daha fazla alkol alarak yurt dışına çıkmanız engellenmektedir.

Duty Free Alkol Nasıl Alınır?

Duty Free alkol fiyatları oldukça ucuz olduğu için, birçok kişi bu mağazalardan alışveriş yapmaktadır. Duty free nasıl alkol alınır konusunda ise; birçok kişinin aklında soru işareti bulunmaktadır. Duty free sayesinde herhangi bir şekilde vergi ödemeden alkol satın almak için; mağazadan dilediğiniz alkolü alarak kasaya yönelmeniz gerekmektedir. kasada ödeme yapmadan hemen önce, pasaportunuzu görevliye göstererek, ödeme yapabilir ve vergisiz alkol sahibi olabilirsiniz.

Bu alışveriş esnasında ödemeniz gereken tutarlar mağazadan mağazaya ve hatta havaalanından havaalanına değişiklik gösterebilmektedir. Bu konuda sizlere bilgi aktarmak ve Duty free alkol fiyatları konusunda bilgi vermek için, aşağıda duty free alkol fiyatları listesini ekledik. Aşağıdaki listeye bakarak; doğru bir bütçe ayırabilirsiniz.

Vodka Fiyatları  (Haziran 2020)
ÜrünFiyatı
Absolud Vodka 1 LT19,50 €
Belvedere Vodka 1 LT51,00 €
Finlandia Vodka 1 LT21,00 €
Russian Standart Vodka 1 LT17,50 €
Russian Standart Gold Vodka 1 LT24,00 €
Russian Standart Platinum Vodka 1 LT27,00 €
Smirnoff Vodka RED 1 LT17,00 €
Stolichnaya Vodka 1 LT16,00 €
İlginizi Çekebilir  CarrefourSA Alkol Fiyatları

İstanbul Duty free Viski Fiyatları  (Haziran 2020)

 

Viski Fiyatları  (Haziran 2020)
ÜrünFiyatı
Ballantine’s Finest Scotch Viski 1 LT20,00 €
Black Label Viski(12 yıllık) 1 LT37,00 €
Chivas Regal Extra Blended Scotch Viski 1 LT41,00 €
Chivas Regal Blended Scotch 1 LT37,50 €
Dimple Golden Selection (15 yıllık) 1 LT35,00 €
Grant’s Blended Viski 1 LT16,00 €
Jack Daniel’s Tennessee Viski 1 LT26,50 €
Jack Daniels Jennessee Fire Viski 1 LT26,50 €
Jack Daniels Tennessee Honey Viski 1 LT26,50 €
Jameson Irish Viski 1 LT24,50 €
Jameson Caskmates Stout Edition Viski 1 LT29,00 €
J&B Scotch Viski 1 LT15,50 €
J&B Hornet Viski 1 LT11,50 €
Jim Beam Kentucky Bourbon Viski 1 LT17,50 €
Jim Beam Bourbon Viski 1 LT19,00 €
Jim Beam Kentucky Dram Viski 1 LT42,50 €
Johnnie Walker Red Label Viski 1 LT19,50 €
Johnnie Walker Black Label Viski 1 LT37.,50 €

İstanbul Duty free Tekila Fiyatları (Haziran 2020)

 

Tekila Fiyatları (Haziran 2020)
ÜrünFiyatı
Olmeca Extra Aged Edicion Black Tekila 1 LT32,50 €
Olmeca Gold Tekila 1 LT28,50 €
Olmeca Silver Tekila 1 LT27,00 €
Sierra Gold Tekila 1 LT17,00 €
Sierra Silver Tekila 1 LT17,00 €
Sierra Spice Tekila 1 LT17,00 €

İstanbul Duty free Rakı Fiyatları (Haziran 2020)

 

İstanbul Duty free Rakı Fiyatları (Haziran 2020)
ÜrünFiyatı
Tekirdağ Rakı 1 LT22,50 €
Yeni Rakı 1 LT19,50 €
Efe Gold Rakı 1 LT21,50 €
Efe Yaş Üzüm Rakısı 1 LT18,50 €

İstanbul Duty free Likör Fiyatları (Haziran 2020)

 

Likör Fiyatları (Haziran 2020)
ÜrünFiyatı
Baileys Likör 1 LT20,00 €
Jagermeister Likör 1 LT18,00 €
Ouzo Metaxa Greek Likör 1 LT14,00 €

İstanbul Duty free Cin Fiyatları (Haziran 2020)

 

Cin Fiyatları (Haziran 2020)
ÜrünFiyatı
Gordon’s Cin London Dry 1 LT18,50 €
Hendrick’s cin 1 LT43,50 €
İlginizi Çekebilir  Metro Alkol Fiyatları

İstanbul Duty free Rom Fiyatları (Haziran 2020)

 

Rom Fiyatları (Haziran 2020)
ÜrünFiyatı
Bacardi Rom 1 LT1,50 €

Unifree Duty free Alkol Fiyatları

Havalimanı içinde yer alan Unifree duty free, müşterilerine çok farklı alışveriş deneyimi de yaşatıyor. Özellikle burada satılan alkoller hem fiyat anlamında hem de marka anlamında hep bir adım önde olmayı başarmıştır. Bu nedenle Unifree duty free alkol fiyatları hakkında daha detaylı bilgilere sahip olarak ürünleri bilinçli olarak satın alabilirsiniz.

Düzkoç Duty free Alkol Fiyatları

Çanakkale boğazından geçen gemilere 1988 yılından bu yana deliksiz bir şekilde hizmet veren Düzkoç duty free ziyaretçilerinin ihtiyaçlarını 7/ 24 olarak karşılamaktadır. Burada satışı yapılan alkol fiyatları da oldukça uygundur. Yani gümrük vergisi gibi uygulamalar burada söz konusu olmadığı için daha Düzkoç duty free alkol fiyatları diğer yerlere göre daha uygun fiyatlardan satılır.

Setur Duty free Alkol Fiyatları

Dış hatlarda hizmet veren setur duty free, alkol fiyatlarında genelde kampanyalar düzenlemektedir. Özellikle viskilerde yapılan kampanyalar pek çok yolcuyu mutlu etmeyi başarmıştır. Buradan alacağınız Setur duty free alkol fiyatları genelde 1 litrelik şişeler ile hesaplanarak satılır.

İstanbul Hava Limanı Duty free Alkol Fiyatları

Alkol fiyatları belli bir kota ile belirlenir. Fakat yurt dışı giriş çıkış bölgelerinde gümrük vergisi alınmadan satıldığı için daha uygun fiyatlara satışa sunulur. Özellikle İstanbul hava limanı duty free alkol fiyatları, daha uygun fiyatlara satılır. Elbette buradan alkol alırken, detaylı bir fiyat incelemesi yapmanız da gereklidir. İstanbul hava limanı duty free alkol fiyatları ise;

  • Burada en yüksek fiyattan satılan konyak fiyatı 2190 euro’dur.
  • Fransız,
  • İtalyan,
  • Portekiz,
  • Şili,
  • Güney afrika,
  • Avusturalya
  • Şarap ve viskiler 2490 euro olarak satılır.

İstanbul Duty free Alkol Fiyatları (Sabiha Gökçen)

Sabiha gökçen duty free alkol fiyatları da diğer tüm dış hatlarda olduğu gibi uygun fiyatlara satılmaktadır. Burada da fiyatlar zaman zaman kampanya dönemine girmektedir. Bu sayede daha uygun bir şekilde alkol satın alabilirsiniz. Özellikle rakı ve viskiler Sabiha Gökçen duty free’de diğer içkilere göre daha uygundur.

Comments (No)

Leave a Reply

Enable referrer and click cookie to search for pro webber