VaavTv1

Absinthe (Yeşil Peri) Fiyatları – Güncel Liste

Absinthe (Yeşil Peri) Fiyatları – Güncel Liste

Absinthe Fiyatları. Absent ortaya çıkmasıyla ilgili çeşitli rivayetler bulunmaktadır. Bu rivayetlerden biri ilk kez bu içkinin Fransız Doktor Pierre Ordinaire tarafından üretildiği yönünde olmaktadır. Doktor bu içkiyi bir ilaç olarak hazırlamış ve ticarî amaçlı üretmiştir. Bunun yanında bazı görüşlere göre de Absent ilk olarak İsviçre’de üretilmiştir. Neuchatel kentinde Mère Henriod tarafından yapılmıştır. Bunun tarihi de 1740 olarak gösterilmektedir. Her iki rivayete göre de Absent 18. Yüzyılın ortalarında veya sonlarında icat edilmiştir. Votka fiyatlarınada buradan ulaşabilirsiniz.

Anlatılara göre Pierre Ordinaire, İsviçre üzerine yaptığı bir seyahatte yerel halktan gördüğü bu içkiyi tıbbî amaçlarından yararlanmak için kullanmaya başladı. Henriod kardeşlerin de Ordinaire’den etkilenerek reçetesini aldığı söylenmektedir. Bundan sonra Fransa bölgesinde bu kardeşlerden 1797 yılında Major Dubied adında bir şahıs formülü satın almış ve daha sonra ticarî amaçlı üretmeye başlamıştır. Absent yeşil cin olarak da bilinen alkol oranı oldukça yüksek bir içkidir. %45 ila %75 oranında alkol bulunabilmektedir. Bileşenleri içerisinde alkol, pelin otu ve yeşil anason bulunmaktadır. Anasondan dolayı kokusu rakıya da benzemektedir.

Absent ülkemizde de tüketilen içkiler arasında yer almaktadır. 2020 güncel absinthe fiyatları nda ÖTV’ye yapılan zamlardan dolayı artış olmuştur. Bu artışlarla beraber pek çok alkol fiyatında olduğu gibi absent fiyatları da hızlı bir şekilde artmıştır.

2020 Absinthe Fiyatları

Absinthe fiyatları 2019’un ilk haftasında yani 3 Ocak 2019 tarihinde yapılan zamlarla artmıştır. Güncel fiyatlarında diğer alkol oranlarında olduğu gibi % 13,47 oranında artış gözlemlenmiştir. Bundan dolayı bu ürünün fiyatı yurt dışında daha ucuz olurken ülkemizde daha pahalı bir şekilde satılmaktadır. Uygulanan ÖTV artışlarından sonra birde %18 oranında Katma Değer Vergisi bulunması alkol fiyatlarının kendini ikiye katlamasına neden olmuştur. Her altı ayda bir yapılacak bu zamlar birçok kişinin alkol alamamasına neden olmakta veya onları ucuz alkollere yöneltmektedir. Bunun için Absinthe fiyatları 2020 araştırması da kullanıcılar tarafından yapılmaktadır.

İlginizi Çekebilir  CarrefourSA Alkol Fiyatları

2019 yılında yapılan zamlarla beraber en ucuz absinthe fiyatları 265 TL değerinde olurken en pahalı absinthe 351 TL üzerinden satılmaktadır. Burada yer alan ve paylaşılan fiyatlar farklı mağazalarda ve tekel büfelerinde farklılık gösterebilmektedir.

Polski Fiyatları

Absinthe Polski 70 cl :351.00 TL

Absinthe Polski 50 cl : 265.00 TL

 

Comments (No)

Leave a Reply